LIKVIDACE PLÍSNÍ

Plísně

Jsou jich také různé druhy. Usazené přežívají velmi dlouhou dobu (i několik let) a teprve ve vhodných podmínkách klíčí. Plísně nepůsobí na zdivo destruktivně, ale podporují tvorbu alergenů a jiných zdraví nebezpečných činitelů. Nepříznivě působí spíše z estetického hlediska, tím že mění barvu zdiva.
Objevují se na vlhkých místech a mohou být předzvěstí výskytu dřevokazných hub. Znehodnocuji ovšem papír, tapety apod..

Mnoho druhů plísní jsou škodlivé zdraví, hlavně u osob s dědičnou dispozicí k alergiím, u malých dětí, starších osob, osob s oslabeným imunitním systémem a osob dlouhodobě pobývajících v prostředí se zvýšenou koncentrací spórů mužou způsobovat alergické reakce dýchacího traktu, astmatické a bronchiální potíže, horečky, reakce podobné senné rýmě nebo zánětu spojivek a kožních alergií.

Aromatické látky produkované plísněmi Aspergillus Stachybotrys, Penicillium, Trichoderma mohou dráždit u citlivých jedinců sliznice, vyvolávat bolesti hlavy a pocit únavy nebo i depresivní stavy.

Na onemocnění kůže a nehtů se podílí houby rodu Scopulariopsis, Alternaria, Cladosporium, Rhizopus, Acremonium, Geotrichum, Rhodotorula, Candida.

Některé druhy hub např. Alternaria, Penicillium, Aspergillus často kontaminují skladované potraviny a produkují do prostředí sekundární metabolity - mykotoxiny. Ty mohou při konzumaci zasažených potravin ohrožovat člověka přímou toxicitou.

Tlakovou injektáži v kombinaci ze speciálními chemickými prostředky na bázi stříbra, zamezíme opětovné tvorbě plísní.

VY VÍTE KDE A MY VÍME JAK...

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com

© 2021 Ajesucho.cz pro Vás už od roku 2000

+420 608 772 213 | info@ajesucho.cz